כניסה לפרופיל

מסלולי ריצה

מסלולי הריצה הגיחו לעולם בשנות הששים של המאה הקודמת, והביאו עימם בשורה חדשה לספורט. מאז ועד היום הם משווקים ברחבי העולם בתפוצה הולכת וגוברת, והצלחה זו מעידה על נחיצותם, כמו גם על יעילותם. הנוחות בתנאי האימון לצד התמדה וחוסר פשרות באימון עצמו, הם המרכיבים את הנוסחה המנצחת למכשיר התעמלות איכותי ויעיל, המותאם במיוחד לאחד מענפי הספורט הפופולריים ביותר בעולם. 
איך זה עובד?


בדומה למנגנון הפועל במדרגות נעות בקניונים, מסלול הריצה מורכב מפס גומי מעגלי שממונע באופן חשמלי, ולמעשה מחייב את ההולך או הרץ עליו לשמור על הקצב המוכתב מראש. לשם המחשה, ניתן להגיד שהמכשיר דומה למדרגות נעות, מלבד שני הבדלים עיקריים: העובדה שהוא מישורי, ושיש בו מקום לאדם אחד בלבד. בראש המכשיר ממוקם מחשב קטן שניתן להגיע אליו בקלות עם כף היד, ובו נקבע קצב הריצה או ההליכה, וכמובן שניתן גם לצפות במהירות ההנעה הנוכחית. הפעלת המכשיר, כמו שינוי קצב ההנעה ושאר הפונקציות במכשיר, היא פשוטה מאד, ומסלולי הריצה בנויים בצורה נוחה וידידותית למשתמש.
מהם היתרונות של מסלולי ריצה?


היתרון המשמעותי ביותר במסלול הריצה הוא שניתן להשתמש בו בכל זמן ובכל מצב, מבלי לקחת בחשבון שיקולי מזג אוויר או שעה מאוחרת, שהיו נלקחים לפני יציאה מהבית. כמו כן, במסלול הריצה לא ניתן להאט את הקצב, וישנה רמת קושי המחייבת להמשיך ולרוץ – וכמובן שניתן גם להעלותה (ישנם אף מסלולי ריצה המדמים תנאי שטח ברמות שונות). יתרון נוסף הוא החיסכון בזמן: בשעה שממילא היתה "מתבזבזת" על צפייה בטלוויזיה, ניתן להרוויח גם אימון, וגם להימנע מזלילה מיותרת. בעולם חדרי הכושר יתרון מסלולי הריצה הוא מובהק גם כן: החיזוק משאר המתאמנים בחדר להמשיך ולרוץ גובר עוד ועוד, וכך נוצרת תחרות בריאה בין כל הרצים בחדר. 
מה חשוב לדעת על מסלולי ריצה?


לפני רכישה של מסלול ריצה חדש, חשוב לבדוק שהמכשיר עמיד וחזק, ורצוי לקנות רק מחברות מוּכַּרות הנושאות את כל תקני הבטיחות ועמידות המכשירים. כמו כן, ישנם כללים לשמירה על המכשיר ולתחזוקו שלא יתבלה, ובראשם שימון מתמיד של רצועת ההליכה (אחת לשבועיים) בספריי סיליקון. בנוגע לתחזוקת מסלולי ריצה בחדרי כושר – חשוב להקפיד על ביקורת ומעקב טכני, ובכל מקרה של תקלה ואי בהירות יש לפנות לטכנאים המוסמכים לטיפול בבעיות אלה. שמירה על המכשיר תבטיח את שלמותו לאורך זמן, וכמובן גם את ההנאה ממנו.